![Две силни земетресения в Гърция](https://cdn2.trafficnews.bg/2023/01/07/dve-silni-zemetreseniia-gartsiia-792.jpg)
Две силни земетресения удариха тази сутрин гръцкия остров Лесбос. Няма жертви и пострадали. Властите предупреждават хората да са много внимателни през следващите два дни
Сеизмолозите, които следят активността на трусовете на остров Лесбос, за сега предупреждават, че е възможно да последва трус с магнитуд над 5-та степен по скалата на Рихтер. Вторичните трусове са стотици, но на-силният до сега е с магнитуд 4,9 по Рихтер.
Има паднали скали по пътищата, които полицията затвори за движение. Засегнати са стените и основите на стари здания, но няма жертви и пострадали, съобщават кметовете на засегнатите райони.
Местните жители признават, че се страхуват, но няма паника, следват разпорежданията на Гражданска защита.
Топлото време за сезона дава възможност на хората от остров Лесбос да останат навън, някои прекараха нощта в колите си.
Още от категорията
![Земетресение стресна жителите на италиански острови](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/07/381_zemetresenie-stresna-zhitelite-332.jpg)
Земетресение стресна жителите на италиански острови
![Русия обяви, че е превзела украинския град Торецк](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/07/381_rusiia-obiavi-che-e-prevzela-870.jpg)
Русия обяви, че е превзела украинския град Торецк
![„Все още сме там: Украйна отбелязва 6 месеца от нахлуването си в Курск](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/07/381_vse-oshte-sme-tam-ukraina-otbeliazva-6-881.jpg)