 
                  
Семейство от Манчестър, арестувано в Сирия за връзки с Ислямска Държава, сега моли да се върне във Великобритания, за да осигури по- добър живот на децата си.
Майката Сафия Зайнаб на 51 и дъщерите й Шабина Алсам на 29, и Алиреза Сабар на 17, разказват че били поканени от техен роднина на почивка в Турция през 2014 година, но вместо това се „оказали в Сирия“.
По време на интервю с журналистката Яна Андерт, след като семейството бе арестувано от Сирийските Демократични Сили близо до град Хаджин Сабина разказва: „Не знаем как стана и от този момент се опитваме да избягаме, но това бе невъзможно.“
Според „The Telegraph” Шабина е родила две дъщери, Алиреза е родила син, докато са живели в халифата.
„Липсва ни старият ни живот, свободата, независимостта“, казва Шабина. „Искаме да се върнем в Англия, обратно при семейството, искам децата ми да имат нормален живот.“
Според дамите, арабите не са им помагали, а единственото което правили е било да ги тласкат към брак.
Превод и редакция: Trafficnews.bg
Акценти
Виж всички 
                
                
             
                
                
             
                
                
             
                
                
             
                
                
             
                
                Напусна ни доайенът на пловдивските адвокати Елена Райчева
 
                
                
             
                
                Продават емблематично заведение и пиано бар в Пловдив
 
                
                
             
             
               
               
                   
                   
                   
                  