
Френски следователи са задържали руския олигарх Алексей Кузмичов във връзка с пране на пари, укриване на данъци и нарушаване на международните санкции. Имоти както в Париж, така и в Южна Франция, свързани с Кузмичов, на когото са наложени санкции във връзка с войната в Украйна, са били претърсени от властите.
Кузмичов притежава дял в "Алфа Груп", един от най-големите финансови и промишлени концерни в Русия. Според вестник "Монд" той притежава и редица яхти и имоти из цяла Франция. Изданието уточнява, че вилата му, намираща се в курорта Сен Тропе, също е била претърсена.
Кузмичов е смятан за изключително влиятелен и има близки отношения с руския президент Владимир Путин. Олигархът има наложени санкции да не пребивава на територията на нито една държава членка на Европейския съюз.
След началото руската инвазия в Украйна през февруари миналата година Франция замрази активи на руски олигарси на стойност около 850 милиона евро, в това число конфискува и редица яхти и вили на Лазурния бряг, където богатите руснаци отдавна инвестират, отбелязва ДПА.
Още от категорията

Петролен танкер и товарен кораб се сблъскаха в Северно море

Жега в Гърция, градусите скачат до 30

Северна Корея изстреля множество балистични ракети
Акценти

Назначиха нов главен инженер на община Пловдив

Заведение в пловдивски мол отнесе сериозна глоба от КЗП

Земетресение в Пазарджишко


Черен дим се стели над Кършияка

Пребиха дежурните метеоролози на връх Мургаш


