
Проучване в Twitter показва до този момент, че потребителите са "За" връщане на профила на бившия американски президент Доналд Тръмп в социалната мрежа. Проучването беше създадено от новия собственик Илън Мъск, който днес изрази задоволство от резултатите до този момент. А те показват, че 52.3% от почти 11 милиона отговора са "За" възстановяването на профила на Тръмп, който беше забранен заради ролята му в миналогодишния щурм на Капитолия в опит да не бъде признато изборното поражение на бившия американски президент.
Няма индикации дали Илън Мъск ще спази волята на потребителите на Туитър, но вчера той публикува в туит латинският израз - "Vox Populi, Vox Dei" - Глас народен, глас божи.
Тръмп беше следван от над 88 милиона потребители. Казвал е, че няма да се върне в Туитър и вместо това създаде своя собствена социална мрежа - Truth Social.
Евентуалното възстановяване на акаунта на бившия президент би предизвикало сътресения в американската политика и общество, още повече, че той обяви по-рано тази седмица, че ще се кандидатира отново за Белия дом през 2024 г., отбелязва Франс прес.
Докато цари хаос в Тwіttеr, Мъск пусна анкета за възстановяването на профила на Тръмп
Още от категорията
Виж всички
Наруши се въздушното пространство на Румъния заради дрон по време на руска атака срещу Украйна

Полша вдигна бойни самолети за превантивна операция
