
Земетресение с магнитуд от 5,9 по Рихтер според предварителните оценки разтърси тази сутрин префектура Ишикава в Централна Япония, съобщи Ройтерс, като се позовава на Японската метеорологична агенция.
Няма издадено предупреждение за опасност от цунами, се казва в съобщението.
Две сгради, повредени при земетресението с магнитуд от 7,6 на 1 януари са се срутили в град Ваджиима, но засега няма данни за пострадали хора и други щети, съобщи Агенцията за противопожарна защита и управление на природни бедствия, цитирана от Асошиейтед прес.
Според метеорологичната служба земетресението от 5,9 в понеделник и последващият трус от 4,8 са вторични трусове след голямото земетресение на Нова година, но въпреки това към гражданите е отправена препоръка да бъдат внимателни.
Скоростните влаконе "Шинкансен" и други железопътни курсове бяха временно спрени от съображения за сигурност, но повечето бяха възобновени по-късно.
Още от категорията


Тръмп си купи Tesla, която... не може да кара ВИДЕО

Ватиканът съобщи какво е състоянието на папа Франциск
Акценти




Започва кандидатстването за прием в първи клас в Пловдив

Бившият кмет на Пазарджик Тодор Попов катастрофира



Кола блъсна Коко Тайсъна, в тежко състояние е
