
Един човек е загинал, а няколко са били ранени при стрелба в дискотека в град Констанц, Германия, съобщава БиБиСи, цитирана от news.bg. Властите в Констанц са информирали, че атаката е станала снощи, около 4.30 часа сутринта. По информация на DW убитите са двама. Единият загинал е бил гост на нощното заведение. Другият убит е нападателят, който е бил застрелян от полицията в града.
Според разказ на полицейски служител пред ДПА има много ранени. Първоначално не било ясно дали има жертви.По информация на SWR сигналите за нападението пристигнали в 4.30 часа през нощта. Очевидци и присъстващи на атаката са разказали, че портиера на нощното заведение е бил застрелян с автоматичен пистолет докато се опитвал да попречи на нападателя.
Гостите на заведението са изпаднали в паника и започнали на бягат в различни посоки - някои се скрили в дискотеката, а други бягали навън. На мястото пристигнала "внушителна полицейска сила". На мястото е бил изпратен и хеликоптер на специалните части.
По първоначална информация извършителите са обезвредени, но към момента няма данни дали става въпроса за един нападател или в стрелбата са участвали повече души, съобщава АФП.
Още от категорията

Изпълниха ритуала по удостоверяване на смъртта на главата на Римокатолическата църква


Акценти

Ватиканът обяви кога ще бъде погребан папа Франциск







Почина телевизионната водеща Диляна Грозданова
