
Бившият шпионин Сергей Скрипал, който беше отровен с нервнопаралитично химическо вещество в британския град Солзбъри, се намира в съзнание и може да говори. Това съобщава „Скай нюз”.
„Полицията скоро ще може да поговори с човека, намиращ се в центъра на историята с отравянето в Солзбъри. Бившият руски шпионин Сергей Скрипал вече не се намира в критично състояние, добре реагира на лечението, в съзнание е и разговаря“, обяви водещият на телевизионния канал.
Източникът на информацията не се посочва. Главният лекар на болницата в градския окръг Солсбъри Кристин Бланшард каза по-рано, че Скрипал „добре реагира на лечение, неговото състояние бързо се подобрява и той повече не се намира в критично състояние“.
Още от категорията

Пожар в хангар с химикали в Испания, призоваха хората да не излизат от домовете си

Кая Калас: Русия не е реално заинтересована от мир в Украйна
