Руският президент Владимир Путин няма да успее с изнудването на енергийните компании и никой в Европа няма да мръзне тази зима. Това заяви председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен в интервю за австрийския вестник "Курир", предаде Нова тв.
От началото на войната в Украйна Путин се опитва да изнудва и разделя Европа с енергийни доставки, но отново ще се провали, казва Фон дер Лайен. С предложението на комисията за намаляване на потреблението на газ с 15 процента от 1 август до 31 март, обяснява тя, е възможно да се изкара зимата безопасно дори при пълно спиране на доставките от Русия.
Относно нормализирането на отношенията с Русия Лайен отговори, че нормални отношения с Путин са немислими и отхвърли възможността за спиране на подкрепата за Украйна.
Още от категорията
Виж всички
Цигарите в ЕС поскъпват двойно с новите акцизи
ЕК задвижи плана за укрепване на европейската отбрана
Акценти
Виж всички
По-голяма ледена пързалка ще радва пловдивчани тази година
Силно земетресение в Гърция се усети и в Пловдив
„Умни” гривни следят самотни възрастни хора в Пловдив
Темите на Traffic News