Президентът на Сърбия Александър Вучич каза днес при посещението си в Босилеград, че много се радва да види, че няма разлика между българи и сърби, като се обърна към присъстващите и на български, информира агенция Танюг.
Той изтъкна, че е горд, че е първият държавен глава посетил Босилеград от 97 години.
"Радвам да видя, че няма разлика между българи и сърби. За да останат и оцелеят хората по родните си места, трябва да имат работа. Затова от нас зависи да обърнем много по-голямо внимание, да доведем инвеститори, да отворим нови работни места, училища и да осигурим нови пътища. Това би било голям стимул и се надявам след година да видим резултатите", написа в профила си във Фейсбук Вучич.
Радвам се, че задействахме и променихме някои неща по въпроса за учебниците на майчин български език в Босилеград, каза Вучич, цитиран от Танюг.
Представители на Националния съвет на българското национално малцинство благодариха на Вучич за всичко, което е направил за тях през последните 10 години.
„Както за учебниците, що се отнася до образованието, така и за информирането“, каза представител на българското национално малцинство.
Президентът на Сърбия отговори, че е много важно хората да имат бъдеще тук.
Тук хората са много добри и трудолюбиви и обичат страната си, каза Вучич и добави, че е получил и шоколад за сина си.
Вучич подчерта, че е необходимо възможно най-скоро да се направи ремонт на училище „Георги Димитров“, който ще струва 87 милиона динара или 780 000 евро.
Сръбският президент каза, че председателят на община Босилеград Владимир Захариев е човек с голяма енергия и ще бъде на власт, докато е жив, защото винаги печели изборите.
Вучич обеща на жителите на Босилеград нови пътища и ремонти на други пътища в района, както и инвестиции, за да бъдат открити нови работни места.
„Вярвам, че в предстоящия период всички ние ще можем да се обединим и съвместно да се противопоставим на авантюризма и безотговорността, за да осигурим мир и стабилност за всички наши граждани и да мислим за растеж и напредък“, каза Вучич.
Още от категорията