Берое разгроми Нефтохимик с 3:0 и спечели първото място в група Б на втората осмица. Резултатът откри Венцислав Василев в 29-ата минута, а Антон Карачанаков удвои седем минути преди края на първата част. В 61-ата минута Асен Георгиев вкара трети гол. Така Берое ще играе с Ботев, който е втори в група А, в полуфинала за седмото място.

В първия мач в понеделник канарчетата са домакини в Коматево, а срещата е от 20 часа. Реваншът е в Стара Загора на 19 май в същия час. В другия полуфинал ще играят Пирин, който падна като гост на Локо ГО с 4:3 и остана втори в група Б, и Верея. Победителите от двойките ще играят два мача на разменено гостуване помежду си и този, който се наложи в тези срещи, ще срещне отбор от първата шестица в директен сблъсък за място в Лига Европа.