Волейболистите на Локомотив Авиа (Пловдив) отбелязаха отличен старт на новия сезон в efbet Супер Волей. Воденият от Найден Найденов тим се наложи като гост над Дунав (Русе) с 3:1 (17:25, 25:15, 25:22, 25:21) в мач от първи кръг, изигран в крайдунавския град.

В следващия кръг пловдивчани срещат Пирин (Разлог), на 26 октомври (събота) от 18:00 ч. Дунав гостува на Черно море (Варна).

Русенци започнаха ударно (4:0), след което съперникът лека-полека навакса изоставането си. Локо остана на точка, Дунав обаче си върна преднината (9:6). Битката продължи, на няколко пъти пловдивчани изравниха. В ключовите моменти момчетата на Пламен Христов набраха инерция и поведоха в мача.

Двата отбора бяха равностойни от началото на втората част, след което Локомотив взе превес (10:6). В следващите минути състезателите на Найден Найденов бяха пълен хегемон, оформяйки стабилна преднина и я запазиха до край. Така резултатът бе изравнен.

Третият гейм започна идентично - с равностойна игра отначало, след което Локо пое инициативата и дръпна. След 10:6 русенският тим успя да се доближи до противника на два пъти, но не успя да го преодолее. Началният удар на пловдивчани бе ключов за оформяне на нова преднина, като я запазиха в следващите минути (19:15). Атаката на домакините обаче заработи по-добре и те изравниха (19:19), играта на нерви продължи, но гостите се измъкнаха от ситуацията.

В решителната четвърта част двата отбора отново играха точка за точка, но Локомотив отново набра инерция. Доминацията на пловдивчани бе пълна, но в самия край Дунав успя да скъси дистанцията (19:24 до 21:24). Не се случи нищо повече и волейболистите на Найден Найденов спечелиха чисто двубоя.

Най-голям актив записа Кристоф Хорват - 17 точки (2 блокади). С 16 точки завърши Жулиен Георгиев (4 блокади). Николай Къртев добави 14 точки (2 блокади) За съперника Ангел Павлов и Виталий Кучер се отчетоха с по 19 точки (1 ас) (1 ас, 2 блокади).