
Световният номер 1 в снукъра Джъд Тръмп и Джак Лисовски ще изиграят шоу мач в зала "Колодрума" днес и ще зарадват пловдивската публиката. Събитието започва в 20:00ч. в най-голямата спортна зала в Пловдив.
Тръмп е актуалният номер 1 в света на снукъра и е първи в ранглистата с 1 984 200 точки, Джак Лисовски е 25-ти в ранглистата с 244 600 точки.
Това ще е пореден мач между най-добрите снукър играчи в Пловдив, а през миналата година две от най-големите легенди на спорта - Рони О'Съливан и Джон Хигинс сътвориха истинско шоу, което завърши при 5:3 фрейма за Ракетата.
Тръмп и Лисовски ще изиграят общо три демонстративни мача в България - днес 23 май в Пловдив, утре - 24 май в Бургас и в неделя 25 май в София. Двамата ще играят във формат до две победи в три мача за определяне на големия шампион в демонстративната среща.
Двамата идват в Пловдив две седмици след края на Световното първенство по снукър. Тръмп загуби на полуфиналите от опитния Марк Уилямс със 17:14 фрейма. Лисовски не успя да стигне в основната фаза на шампионата и отпадна в квалификациите.
Джак Лисовски за втори път ще играе демонстративен мач в България, след като през 2011-та година той играе срещу Рони О'Съливан в първия мач на звезди на снукъра в България.
Билетите са в продажба в мрежата на Eventim и са на цена от 80 до 200 лева.
ВИП билетите от 200 лева включват среща с двамата играчи, снимка и автограф от Тръмп и Лисовски непосредствено преди началото на самото събитие.
Съдии на двубоя днес в Пловдив ще са Пролетина Величкова и пловдивчанката Василена Узунова.
В Бургас съдиите ще бъдат Христо Иванов и Красиана Димитрова, а на финала в София Десислава Божилова ще бъде заедно с Красиана Димитрова край зеленото сукно. Божилова ръководи финала на Световното първенство през тази година, превръщайки се в едва втората жена, която е ръководила финала в Крусибъл.
Още от категорията

Феноменални! Националите победиха силния отбор на Словения за втора победа в Бургас в Лигата на нациите


Акценти




Силна градушка удари пловдивско село ВИДЕО




Над 1000 светкавици са ударили Пловдивско при бурята снощи
