Академик остана в борбата за бронзовите медали, след като победи със 72:59 Балкан и изравни серията на 1:1 победи. Така решителният трети мач в Ботевград в неделя ще определи носителят на бронзовите медали в НБЛ.

Двубоят започна доста равностойно и първата четвърт завърши при 20:20. Академик спечели втората четвърт с 16:10 и така на полувремето резултатът беше 36:30 за пловдивчани.

Третата четвърт беше сила за Академик и тимът я спечели с 16:12. Последната четвърт беше спечелена с 20:17 от Академик. Така пловдивчани се наложиха със 72:59 и остават в борбата за бронза.

Най-резултатен за пловдивчани стана Николай Николов със 17 точки, а 15 добави Обрад Томич. За Балкан най-резултатен стана пловдивчанинът Димитър Димитров с 15.

Решителната трета среща е в неделя от 19:00ч. в Ботевград.