Сензационна новина разтърси българските щанги, след като топатлетът ни в последните години Божидар Андреев взе изненадващо решение да се откаже от спорта. Европейският шампион от Батуми 2019, бронзов медалист от световното в Патая и пети от Олимпиадата в Токио тази година си събрал багажа и напуснал тренировъчния лагер на тима ни в Нови извор.
Причината е, че сливналията искал да се занимава с други неща в бъдеще. Заявката му за световното първенство в Ташкент през декември също е оттеглена.
„Не ми се тренира повече, това е единствената причина да си тръгна. Нямам конфликт с личния си треньор“, лаконичен бе Андреев пред „Мач Телеграф“.
Той все още не е решил с какво ще се занимава, но остава надеждата да размисли, тъй като при завръщането си от Токио заяви, че иска да спечели медал на Игрите в Париж през 2024 година.
„Дано решението му е временно и да се върне, защото има страхотни качества за още успехи на подиума“, коментира старши треньорът на националите Иван Иванов.
Още от категорията
Виж всички
Отбори от Полша, Русия и Унгария следят играчи на Локо
Станислав Митков стана Европейски шампион по таекуондо
Почина световен шампион по футбол на Германия
Акценти
Виж всички
Уникален музей на ютиите посреща посетители от днес в Пловдив
Нов многоетажен паркинг започна работа в район "Западен”
Феерия от цветове озари небето над Пловдив