Саутхемптън записа първа победа срещу Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд” от 1988 г. насам. „Светците” спечелиха с 1:0 в относително скучен мач, в който всичко най-интересно се случи след 68-ата минута. С успеха те излязоха на трето позиция в класирането с 39 точки, докато „червените дяволи“ се свлякоха на 4-ото място с 37 т. Само с точка по-малко от Юнайтед е 5-ия Арсенал.

През първата част интересни ситуации пред двете врати почти липсваха. Най-добрата възможност бе създадена от домакините чак в 41-ата минута, когато Уейн Рууни проби добре през центъра, успя да запази топката между трима бранители и да пусне към Ван Перси, чиито изстрел бе блокиран от Фонте. През цялата първа част пък нямаше нито един точен удар в рамките на една от двете врати.

През втората част Юнайтед владееше повече топката, но не стигаше до чисти ситуации за гол. Така се стигна до 69-ата, когато резервата Душан Тадич откри резултата за Саутхемптън.

След добра атака на гостите Грациоано Пеле беше изведен сам срещу Де Хея и стреля, но ударът му срещна гредата дясната греда. След удара в страничния стълб обаче топката попадна в сърбина, който от близо нямаше проблеми да я прати във вратата.

Манчестър се активизира и Мата имаше възможност да изравни в 77-ата минута. Стражът на гостите Фостър не изби добре едно високо центриране и топката попадна в испанеца, но ударът му от движение мина малко в страни от лявата греда.

Две минути по-късно отново Мата засече прострелно центриране, но от 4-5 метра прати топката над гредата. Отново Мата в 84-ата минута пропусна добра възможност, като от воле прати топката в страни от дясната греда.