Руският тенисист Карен Хачанов отпадна в първия кръг на US Open след загуба от британския тенисист Даниел Еванс с резултат 7:6(6), 6(2):7, 6(4):7, 6:4, 4:6.

Руският тенисист трябва да съжалява особено много за поражението си, тъй като в последния пети сет той водеше с 4-0 гейма, но допусна обрат, който му коства победата, която изглеждаше почти сигурна в един момент от двубоя. Също така той направи 13 аса, 7 двойни грешки и реализира само 8 от цели 23 възможности за пробив.

Еванс от своя страна реализира по-малко пробиви, но бе доста по-ефективен, правейки успешни 7 от 15 възможности. Междувременно британецът не бе прецизен в някои компоненти от играта си и допусна в хода на мача цели 12 двойни грешки.

Срещата продължи цели 5 часа и 34 минути, което я превърна в най-дългия мач в историята на Откритото първенство на САЩ. Хачанов и Еванс подобриха рекорда, поставен от шведа Стефан Едберг и американеца Майкъл Чанг от 1992 г., които изиграха мач, продължил 5 часа и 26 минути.