Европейската шампионка до 18 години по лека атлетика - пловдивчанката Радина Величкова се класира за полуфиналите на Световното първенство до 20 години в Перу.

В коронната си дисциплина 100 м. гладко бягане Радина завърши втора в серията си с време 11.57 сек. Пред нея завърши само Мабел Аканде от Великобритания с 11.53 сек.

Радина даде общо 7-мо време от всички шест серии. За полуфиналите се класираха 24 състезателки.

Полуфиналите са тази вечер след полунощ българско време и ако успее да ги преодолее пловдивчанката ще запише и финал на Световно първенство до 20 години в дебюта си, след като в дебюта си на Европейско до 18 години грабна европейската титла. Пловдивчанката завоюва на шампионата и бронзов медал от скок дължина.

Радина Величкова за титлата: Когато чуеш химна, знаеш, че си постигнал това, за което си отишълПрез миналия месец девойката завоюва европейска титла в спринта, сега я очаква Световно първенство

Европейската шампионка Радина Величкова и Ива Деливерска ще са пловдивчанки на Световното до 20 години по лека атлетика