
Константин Маршавелов от пловдивския клуб "КА-2 Рейсинг Тийм" тръгва от полпозишън в днешното състезание на писта "Серес", което е кръг от националния шампионат по автомобилизъм на затворен маршрут. Това е втори пореден полпозишън за спечелилият предсрочно титлата в серия "Макси" пловдивчанин, след като той бе най-бърз в квалификациите на Писта "Бургас".
Още в първата тренировка Маршавелов зададе темпото, след като записа време 1:22.192 минути, което бе с 1.340 секунди по-добро от това на втория. В първата сесия пловдивчанинът направи седем обиколки, след което се наложи да влезе в бързия бокс, поради проблеми с електрониката на автомобила Mitsubishi Lancer Evo X, с който той се състезава.
Втората квалификация бе още по-добра за Маршавелов, който след направени едва три обиколки на гръцкото трасе, подобри драстично времето си от първата сесия и закова хронометрите на 1:19.112 минути, с което си гарантира първата стартова позиция в днешния пети старт от националния шампионат.
Още от категорията
Виж всички
Правят лекоатлетическа писта на стадиона във Враца

Григор Димитров се завръща на корта

Акценти
Виж всички




Почина холивудската легенда Робърт Редфорд



Ученик от Хасково извади оръжие и стреля в класната стая
