„Марица“ отстрани „Атлетик“ (Куклен) от турнира за Купата на България. „Жълто-сините“ записаха общо пета поредна победа от началото на сезона (две за Купата на България и три за първенство), надделявайки с 2:3 на стадиона в Куклен. Мачът бе от втория кръг на областния етап в надпреварата и се игра в сряда.

От състава на „Марица“, по лични причини, отсъстваше Теодор Фърков.

Двата състава изиграха интересен двубой и създадоха доста положения. За това допринесе и добрия терен на стадиона в Куклен.

„Марица“ поведе набързо до 0:2. Още в 1-та минута Филип Колев се възползва от чудесно извеждащо подаване на Атанас Ташолов и прехвърли вратаря за 0:1. В 7-та минута Иван Кръстев намери с хубав пас Филип Колев, който за втори път опъна мрежата на домакините и покачи на 0:2. В 24-та минута, след центриране, Никола Праматаров с глава намали на 1:2. Пловдивчани имаха и други положения пред противниковата врата. Александър Праматаров нацели гредата от пряк свободен удар, а след това топката бе изчистена от голлинията. На два пъти и Олджай Алиев имаше шанс да отбележи, но при първата възможност топката отново бе изчистена от голлинията, а при втората кълбото премина встрани от вратата. Домакините също имаха голови възможности, но стражът Петър Начев отново се отличи с прекрасни намеси, а бранителите пред него внимаваха.

През втората част „Марица“ бе по-активният тим. В минутите след почивката на два пъти „жълто-сините“ имаха отлични възможности. В 62-та минута резултатът бе покачен на 1:3. Влезлият преди минути Георги Трифонов бе точен. Атанас Ташолов отне топката от противников състезател и изведе Трифонов сам срещу вратаря. Нападателят завърши по-най добрия начин, реализирайки. Пловдивчани създадоха още ситуации – пак Георги Трифонов излезе сам срещу вратаря, но не успя да отбележи, а на два пъти опасни центрирания не намериха своя завършек. Веднъж и стражът на „Атлетик“ се намеси решаващо. Положенията за домакините от Куклен бяха малко, но сякаш от нищото в 85-та минута те намалиха на 2:3. Голът вдъхна надежда на „баските“ и те опитаха да наложат натиск в последните минути. Пловдивчани успяха да устоят и в крайна сметка спечелиха заслужено.

В областния финал в турнира Марица ще срещне изненадата Металик Сопот, който отстрани след дузпи Асеновец.

МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов, Димитър Пройчев, Даниел Спасов (Радослав Мицев 72‘), Георги Михайлов, Александър Праматаров (Георги Трифонов 56‘), Христиан Димитров (Красимир Лютов 80‘), Валери Домовчийски-капитан, Олджай Алиев (Емилео Макавеев 80‘), Филип Колев (Наско Христев 56‘), Иван Кръстев. РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Никола Кръстев, Симеон Сираков, Даниел Беломачев. Треньор: Стойчо Драмов