„Марица“ победи с 3:1 „Асеновец“ в среща от 5 кръг в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят се игра в събота на стадиона в северен Пловдив. Това бе пета поредна шампионатна победа и общо осма от началото на сезона. Тимът воден от Стойчо Драмов запази лидерската си позиция с пълен актив от 15 точки. В двубоя, поради контузия, участие не взе Олджай Алиев. Срещата предложи доста голови положения, имаше и красиви отигравания, не липсваше и напрежение. Успехът не дойде леко за пловдивчани, като те можеха да решат мача по-рано.

Първата част започна равностойно, с доста битка по терена и почти без положения. След 25-та минута „жълто-сините“ имаха игрови превес и головите възможности не закъсняха. Първата по-сериозна ситуация дойде в 26-та минута, когато Даниел Спасов центрира по земя, а Александър Праматаров засече, но вратаря на гостите Диян Вълков се справи. Малко по-късно, след разбъркване в накзателното поле на „Асеновец“ капитанът Валери Домовчийски стреля, топката обаче премина на сантиметри встрани. В 31-та минута Александър Праматаров центрира от фаул, а Георги Трифонов засече прекрасно с глава, откривайки резултата. Само минута по-късно Валери Домовчийски изведе голмайстора Трифонов сам срещу вратаря, но до завършващ удар не се стигна. В 35-та минута вратарят на „Марица“ Петър Начев спаси удар на нахлулия на скорост от фланга бивш играч на „Марица“ Петър Шопов.В 38-та минута Филип Колев бе изведен на добра позиция, но защитник изби в корнер в последния момент. След центрирането отново Трифонов засече с глава, но този път не бе точен. Минута преди края на първата част Неджиб Неджиб стреля от дистанция към вратата на Петър Начев, но ударът му не бе точен. В ответната атака Валери Домовчийски изведе Георги Трифонов срещу вратаря. Нападателят намери с добър пас Филип Колев, който стреля, но имаше малшанса да уцели гредата. През първото полувреме гостите често влизаха в пререкания със съдийте, като имаха претенции към тях.

Втората част също започна равностойно, като гостите се опитваха по-често да застрашават пловдивската врата. Пловдивчани се отпуснаха, допускайки противника в опасна близост до наказателното поле. Първата възможност бе за „жълто-сините“. Филип Колев центрира към Валери Домовчийски, той засече с глава, но не успя да отбележи. В 50-та минута Петър Начев пък спаси силен диагонален удар в ответната атака. Две минути по-късно Диян Вълков изби в корнер удар на Филип Колев от границата на наказателното поле. Центрирането от ъгловия удар бе засечено от Валери Домовчийски, но пак Вълков се намеси успешно. В 61-та минута стражът на „Марица“ спаси силен диагонален удар от фаул. „Жълто-сините“ постепенно стегнаха редиците си, играта се изостри, а атаките към двете врати се редуваха непрестанно.

В 63-та минута Георги Трифонов намери с пас Валери Домовчийски, чиито удар срещна напречната греда. Иван Кръстев бе сменен принудително, след като получи травма. В 75-та минута току-що влезлият в игра Наско Христев стреля неточно, а в ответната атака Петър Начев се намеси ключово в краката на нападател, спасявайки вратата си. В 77-та минута Георги Михайлов напредна с топката по десния фланг, навлезе в половината на противника и подаде отлично на Наско Христев. Младият юноша на „Марица“ запази хладнокръвие и удвои преднината на своя тим в много важен момент. Попадението бе първо на сметката на Христев. Той имаше възможност да се разпише отново няколко минути по-късно, след пас на Георги Трифонов, но не съумя да го стори. Нападките към съдиите от страна на гостите продължиха и през втората част. Те завършиха мача в намален състав, след като Славчо Шоколаров получи втори жълт картон за нарушение в средата на терена. В 88-та минута бранителят Димитър Пройчев се пласира чудесно в наказателното поле и с глава засече центриране от корнер, отбелязвайки за 3:0. Голът бе първи в официална среща за защитника. В продължението на мача гостите все пак стигнаха до гол, след грешка в отбраната на „Марица“. Иляз Билял реализира почетното попадение за „Асеновец“.

Така „Марица“ записа пореден успех и запази лидерската позиция в класирането. Отличният старт на сезона е в контраст с финасовите проблеми в клуба, но несломимият колективен дух продължава да води тима напред. В следващия си мач, на 7 септември, „жълто-сините“ гостуват в Раковски на „Секирово“.

МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов, Димитър Пройчев, Георги Михайлов, Даниел Спасов, Иван Кръстев (Симеон Сираков), Христиан Димитров, Александър Праматаров (Теодор Фърков), Валери Домовчийски – капитан (Емилео Макавеев), Филип Колев (Наско Христев), Георги Трифонов (Красимир Лютов). РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Никола Кръстев, Радослав Мицев, Георги Въков. Ст.треньор: Стойчо Драмов