
Малко не стигна на отбора на Академик да победи Балкан в двубой от 21-ия кръг на НБЛ. Пловдивчани загубиха със 74:70 в драматична среща.
Първата четвърт беше спечелена с 20:18 от отбора на Балкан, а втората беше спечелена с 18:17 от шампионките. Така на полувремето резултатът беше 38:38 за Балкан.
Третата четвърт завърши при 19:15 за Академик. В последната четвърт гостите спечелиха с 21:16 и така крайният резултат беше 74:70 за Академик.
Джейлън Минет стана най-резултатен за Академик с 22 точки, 11 добави Томислав Минков, а Кръстомир Михов завърши с 9.
За Балкан най-резултатен стана Мануел Суарес с 19 точки.
В четвъртък Академик ще играе последния си мач преди края на второто завъртане между отборите срещу тима на ЦСКА.
Още от категорията

Феноменални! Националите победиха силния отбор на Словения за втора победа в Бургас в Лигата на нациите


Акценти




Силна градушка удари пловдивско село ВИДЕО




Над 1000 светкавици са ударили Пловдивско при бурята снощи
