Лудогорец започна със загуба контролите от лагера в Испания. Футболната гордост на на България от последните години претърпя поражение от втородивизионния германски Унион Берлин с 0:1 в спаринг, игран на комплекс „Санта Мария Поло“ край Малага.
Единствения гол падна в 15-а минута и бе дело на Себастиан Полтер, който се разписа ефектно със странична ножица след центриране на Кьолер от дясно.
След получения гол българският отбор доминираше на терена, а на два пъти бразилският нападател Жуниор Кишада бе близо до изравнителен гол.
В 20-та минута след центриране в наказателното поле Кишада отправи опасен удар, но германски защитник успя да отбие топката от самата голлиния.
В 43-та минута след двойно подаване с Вандерсон бразилецът Кишада излезе сам срещу вратаря Даниел Хас, но пропусна от чисто положение.
През второто полувреме българският отбор владееше инициативата и в 55-та минута удар на словенския нападател Роман Безяк мина близко край вратата. Малко по-късно Христо Златински стреля от границата на наказателното поле, но отново без резултат.
В 61-та минута Витиня извърши фаул срещу откъснал се сам срещу вратаря германски играч и получи директен червен картон. Заради контролния характер на мача на мястото на Витиня се появи Преслав Петров.
Следващата контролна среща на Лудогорец на испанска земя е на 28 януари срещу първодивизионния хърватски отбор Риека.