Локомотив Пловдив победи третодивизионния Асеновец с 3:1 в учебна игра на Лаута. Спарингът бе ръководен от административния директор на черно-белите Атанас Узунов. Двата тима играха и миналата седмица, като тогава отново се получи същият резултат. Сега точни за черно-белите бяха Мартин Камбуров от дузпа, Спас Делев и Христо Стамов.

Двубоят на помощния терен на Лаута премина под диктовката на домакините, които можеха да открият резултата още в 15-ата минута. Новото попълнение Александър Горанов пробва мощен шут от 20-ина метра, при който топката рикошира в гредата.

Три минути по-късно Йоан Ласиман изведе Спас Делев по левия фланг, след което последва центриране към свободния в наказателното поле Камбуров. Капитанът на Локо обаче бе изблъскан в гръб от футболист на Асеновец и Атанас Узунов отсъди дузпа. Камбуров бе точен от бялата точка за 1:0.

Буквално при следващата си атака „смърфовете“ удвоиха резултата. Камбуров направи атрактивен пас с пета към Делев, който останал сам срещу вратаря не сбърка за 2:0.

Малко след това комбинация между двамата доведе до нов гол, който обаче бе отменен поради засада.

В 25-ата минута Мирослав Кайряков от гостите намали, след като се възползва от неразбирателство в защита на Дяков и Дишлиев.

През второто полувреме Бранимир Костадинов пропусна на два пъти да се разпише от чисти позиции, а в 79-ата минута бе оформен крайният резултат 3:1. Благой Наков центрира от фаул в малкото наказателно поле, където Христо Стамов засече с глава.

Цяло второ полувреме на вратата на Асеновец пази Александър Витанов, тъй като титулярният страж на гостите получи травма и не можеше да продължи мача.

Локо (първо полувреме): Александър Витанов, Здравко Илиев, Александър Горанов, Игнат Дишлиев, Богомил Дяков, Янко Сандански, Мехди Бурабиа, Бирсент Карагарен, Спас Делев, Йоан Ласиман, Мартин Камбуров.

Локо (второ полувреме): Теодор Скорчев, Христо Стамов, Диян Молдованов, Александър Горанов (70- Ванчо Траянов), Венелин Филипов, Георги Вълчев, Мехди Бурабиа (70- Шабан Османов), Александър Якимов, Емерик де Врийзе, Благой Наков, Спас Делев (70- Бранимир Костадинов).