Локомотив премина с класическото 3:0 през Лудогорец, в осминафинален единствен мач от Купата на БФС за възраст 2001. Двубоят се превърна в соло-рецитал на нападателя младата надежда на "черно-белите" Ияд Хамуд, който вкара хеттрик, а можеше да качи още голове в рейса на разградчани. С този триумф, възпитаниците на Васил Ангелов продължават към четвъртфиналите, където ще ги очакват не по-малко сериозни съперници.
Пловдивчани надиграха своя съперник през всичките 70 минути и почти не дадоха шанс на своя съперник да притесни стража им. Случайно или не, гостите изненадаха своя съперник, излизайки с резервния си бял екип, но това не смути малките локомотивци, които бързо нахлузиха резервен екип, в по-голям размер. Головия монолог на Ияд Хамуд започна преди почивката. Вторите 35 минути протекоха с повече борба и по-малко опасности пред двете врати. Десет минути преди края, развръзката бе непредвидима, когато нападателят на Локомотив удвои, а три минути преди края сложи точка на спора. Николай Колев също можеше да се разпише, но попадението му бе отменена от дискусионна засада. Разградчани пък играха половин полувреме с човек по-малко, след като реферът Павлин Тютюнджиян вдигна директен червен картон за играч на гостите, за удар без топка.