Ливърпул взе много важна победа като гост над Съндърланд с 1:0 в първи мач от 21-ия кръг на Висшата лига. Това беше втори пореден успех на „мърсисайдци“ далеч от дома, което се случва за първи път от 1976 г. С него те се събраха 32 точки и се доближиха на 4 т. от четвъртия в класирането Саутхемптън.

Единственото попадение в срещата заби Лазар Маркович в 9-ата минута. В ситуацията Маркович се пусна отдясно, последваха подавания между Стивън Джерард и Фабио Борини, при които топката леко случайно достигна отново в Маркович, който преодоля двама защитници на Съндърланд и технично вкара за 0:1.

Ливърпул доминираше в този двубой, създаде повече чисти голови положения и заслужено си взе трите точки. „Мърсисайдци“ удариха и греда в 37-ата минута чрез Хендерсън. Домакините от своя страна не си повярваха, че могат да спечелят нещо от този мач, а трябва да се отбележи, че те играха почти цяло второ полувреме в намален състав, след като червен картон получи Лиъм Бридкът.