Литекс безпроблемно си осигури участие на 1/4-финалите за Купата на България. Ловчанлии биха Пирин Гоце Делчев и в реванша, този път с 4:0 като гости. Така с общ резултат 7:1 Литекс елиминира своя съперник от осминафиналната фаза.

Всякакви надежди на неврокопчани за чудо се изпариха в 7-мата минута, когато Уилмар Джордан откри резултата, след като бе най-съобразителен в наказателното поле след корнер. Литекс продължи да доминира и в 29-тата минута Никола Колев покачи на 0:2.

Ловчанлии създадоха много положения, но стигнаха до трети гол чак в 75-тата минута и отново негов автор бе Колев. Осем минути преди края на редовното време Георги Минчев оформи на празна врата крайното 0:4. Така Литекс стана първият отбор, осигурил си участие на 1/4-финалите за Купата на България.