Българският национален отбор по футбол отново е на дъното. Направихме домакинско 1:1 с аутсайдера Малта в мач от Група „Н“ на квалификациите за Евро 2016. „Лъвовете“ нямаха никакъв късмет в срещата, след като два пъти гредите ги спряха, а капитанът Ивелин Попов пропусна дузпа.

Андрей Гълъбинов откри резултата в шестата минута, след груба грешка в защитата на Малта. Нападателят бе с няколко сантиметра в засада, когато Ивелин Попов центрира отляво, а Мишо Александров свали с глава към Гълъбинов, за когото остана по-лесното.

В 9-та минута отново Гълъбинов бе на стрелкова позиция, като сам успя да премине трима защитници, и излезе срещу Хог, но прехвърлящият му техничен удар мина на педя над напречната греда.

Отличен пробив на Мишо Александров не успя да намери завършек от Ивелин Попов в 14-та минута, а след корнера, Андрей Гълъбинов стреля с глава, но над напречната греда.

България не спираше да търси различни варианти да стига до вратата на гостите, който от своя страна поне не се затвориха изцяло в своето наказателно поле. Малта на два пъти опита опасни контраатаки към вратата на Владо Стоянов, но защитата на нашия тим внимаваше.

Георги Миланов намери хитро Андрей Гълъбинов в пеналта в 26-та минута, той от 12 метра опита елегантен, но силен прехвърлящ удар, само гредата спря топката да влезе в мрежата за втори път.

Чак след 30-та минута Малта се задържа за повече от минута в половината на българския отбор. В последните десетина минути и играта малко се поизнерви, а малтийците започнаха да влизат по-грубичко в единоборствата, без това обаче да създава проблеми.

След като не успяха да стигнат бързо до втори гол, по традиция националите дръпнаха спирачките, и Малта веднага се възползва. След няколко поредни атаки, гостите имаха и основателни претенции за дузпа, когато в 40-та минута Георги Терзиев игра с ръка в пеналта, но Мартин Стрьомбергсон не видя ситуацията, и не уважи протестите.

В последната минута от полувремето Мишо Александров пропусна още една възможност пред Хог, като ударът му прелетя покрай далечната греда.

Още в четвъртата минута от второто полувреме, Малта получи правото да изпълни дузпа, след като Веско Минев повали в пеналта Клейтън Файла. Самият Файла застана зад топката, и бе точен за 1:1.

Логично, след попадението за гостите, България пак се разигра, а Мицански и Маркиньос се появиха на терена.

В 61-та минута първата смяна на Любослав Пенев Илиан Мицански опита двойно подаване с Мишо Александров, но вратарят на Малта Хог изби в последния момент.

Секунди по-късно Манолев центрира отдясно, и топката по чудо не влезе във вратата. Ивелин Попов засече с глава, топката облиза гредата и стигна до стража на Малта.

В 75-ата минута Ивелин Попов изпусна дузпа, която бе свирена за нарушение срещу Мицански. Деветката стреля силно над горната греда.

Съставите на двата отбора:

rere.pngБЪЛГАРИЯ: 1.Владислав Стоянов, 11.Станислав Манолев, 5.Николай Бодуров, 4.Георги Терзиев, 14.Веселин Минев, 21.Светослав Дяков, 22.Георги Илиев (71-20.Александър Тонев), 7.Михаил Александров, 17.Георги Миланов (57-18.Маркиньос), 9.Ивелин Попов, 16.Андрей Гълъбинов (57-19.Илиан Мицански)
Треньор: Любослав Пенев

МАЛТА: 1.Андрю Хог, 2.Джонатан Каруана, 5.Андре Агиус, 17.Райън Камилери, 4.Пол Фенех, 7.Клейтън Файла (81-3.Стив Безина), 8.Родерик Брифа (к), 11.Роуен Мускат, 22.Зак Мускат, 9.Жан-Пол Фаруджа (90+3-16.Терънс Вела), 13.Андре Шембри (77-6.Райън Фенех)
Треньор: Пиетро Гедин