В полския град Вроцлав приключи Европейското първенство по карате киокушин за кадети/кадетки, U20 и абсолютна категория мъже и жени. От АСКК "Тракия" (Пловдив) в националния отбор на България бяха включени 8 каратеки, които спечелиха 4 медала.

Абсолютна европейска шампионка за жени за трети път стана сенпай Иванка Попова. С тази титла тя натрупа актив от общо седем европейски титли - 4 в категории и 3 в абсолютна категория.

Преодолявайки шампионките на Унгария, Полша и Литва, нашето момиче отново стъпа на върха и зарадва треньори, съотборници и привърженици.

В два поредни дни звуча химнът на България благодарение и на Иван Иванов /U20, кат. 80кг/, който стана европейски шампион.

Изключително силна игра записаха Георги Мазнев /U20, кат.+90кг/ и Захари Тянев /U20, кат.75кг/, които донесоха бронзови медали за родината ни.

Останалите наши каратеки Мила Клинкова, Галена Атанасова, Анастасия Бъндева и Катрин Петрова отпаднаха от надпреварата, но натрупаха ценен опит за напред, уточниха от АСКК "Тракия".

Общо 16 медала от европейското първенство в Полша и 4-о място за България.