Локомотив Пловдив се наложи трудно с 1:0 над Марек на Лаута. Смърфовете създадоха куп голови положение, но успяха да открият резултата чак в 68'. Още в 3' Бирсент Карагерен бе намерен от Богомил Дяков на границата на наказателното поле, топката обаче отскочи малко неестествено от терена и подлъга нападателя, който не успя да стреля точно. В 20' Мартин Камбуров получи жълт картон. 7 минути по-късно голмайсторът на пловдивчани получи добра топката в пеналта, но докато я обработи двама защитници на гостите успяха да му отнемат. Доамкините продължиха да редят атака след атака, но гол така и не падаше. В тези минути гостите едва минаваха центъра на терена. 5 минути преди почивката Корнер в полза на Локомотив Пд доведе до меле в наказателното поле. След една изсипаната топка, Благой Наков стреля, над вратата на Марек. В последната минута на първото полувреме Марек организира първата си атака в тази среща. Петков се опита да намери Крум Бибишков, Александър Витанов обаче успя да го изпревари и улови топката.

Второто полувреме отново започна с атаки на черно-белите. Десет минути след подновяването на играта Бирсент Карагерен пропусна най-чистото положение за своя тим, след като уцели гредата. В 67' дойде първият точен удар в полза на Марек в очертанията на вратата на Локо Пд, Еньо Кръстовчев насочи топката, но Александър Витанов спаси. В 68' Мартин Камбуров отбеляза своя гол №148 в А група и даде спокойствие на Локо Пд. Машийнгън откри резултата с много техничен удар. Само 3 минути по-късно Марек останаха с човек по-малко, след като в рамките само на 120 секунди Димитър Петков получи два жълти картона. В продължението Бранимир Костадинов, който се появи като резерва, изтърва най-чистото положение за домакините. Той излезе сам срещу вратаря на гостите, но за учудване на всички би право в тялото му. Малко по-късно центриране намери Костадинов на голова позиция, но той стреля неточно с глава и предизвика недоволството на публиката.