Интер спечели първа победа у дома в италианското първенство от два месеца и половина насам. „Нерадзурите“ победиха Дженоа с 3:1. За последно те спечелиха на „Сан Сиро“ срещу Сампдория в края на октомври. Успехът доближи тима от Милано на пет точки от третото място в класирането.

Интер реши мача още през първото полувреме. Тогава домакините вкараха два гола. Родриго Паласио откри още в 12-ата минута, а 6 минути преди почивката Мауро Икарди удвои аванса на нерадзурите. Пет минути преди края Дженоа върна един гол. Вкара го Ицо, но малко след това Неманя Видич сложи край на спора.

Така Дженоа продължава да чака първата си победа на „Сан Сиро“ от 1994 г. насам. Вече 21 години „Грифоните“ нямат победа като гост на Интер, като в този период взеха само 3 равенства в Милано. Дженоа обаче остава пред нерадзурите в таблицата с 27 точки. Интер има 25.