Ювентус загуби домакинството си на Интер с 0:1 и се отдалечи още повече от първото място в Серия А.

Единственото попадение реализира Хакан Чалханоглу от дузпа в края на първото полувреме. Самата ситуация породи доста спорове и от двете страни. Съдията отсъди дузпа за Интер, след като гледа на ВАР нарушение на Мората срещу Дензъл Дъмфрис.

В 34-та минута Мануел Локатели се контузи и беше заменен принудително от Денис Закария.

Наказателният удар беше изпълнен от Чаханоглу, но той пропусна, при суматохата в опит да изчисти топката играчите на Ювентус си отбелязаха автогол. Той обаче беше отменен заради нарушение в атака на Чалханоглу крещу Данило. След много спорове от страна на Интер, ситуацията придоби обрат. Съдията отсъди пребиване на наказателния удар, защото Матайс Де Лихт беше влезнал в наказателното поле преди Чалханоглу да изпълни. При втория опит турският халф на Интер не сгреши и откри резултата.

В 73-та минута удар на Закария срещна напречната греда.

Със загубата Ювентус изгуби шансове за титлата в Италия. Тимът е четвърти с 59 точки, а лидерът Милан е с 66 точки шест кръга преди края на сезона. Интер пък се завърна в борбата за титлата с 63 точки на третото място, но и с мач по-малко.