Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира на твърда настилка в зала от сериите АТП 250 в Стокхолм (Швеция) с награден фонд 767 455 евро.

Димитров, който е шампион в надпреварата през 2013 година, е поставен под номер 3 в схемата.

Българинът победи на четвъртфиналите с 6:3, 6:1 №317 в световната ранглиста Доминик Щрикер (Швейцария). Срещата продължи 72 минути.

Димитров спечели три поредни гейма от 3:3 до 6:3, за да спечели първия сет, а във втория поведе с 4:0, за да триумфира с победата.

За място на финала Димитров ще играе срещу №7 в схемата и №37 в световната ранглиста Талон Хрийкспоор (Нидерландия). Българинът спечели убедително с 6:3, 6:3, 6:1 единствената среща между двамата, която се игра 1/16-финалите на US Open през тази година.

Турнирът в Стокхолм е един от най-успешните за Димитров, който спечели първия си трофей в Тура на АТП именно в шведската столица, а през 2014 и 2017 година достигна до финала. Сега Григор пък прекъсна негативна серия от две поредни загуби от предишните си две участия в състезанието през 2019 и 2022 година.