Двама талантливи състезатели на боксов клуб "Лаута Арми" (Пловдив) спечелиха медали за България от европейското първенство по бокс за юноши и девойки до 16 години. Шампионатът на Стария континент продължава в столицата на Босна и Херцеговина - Сараево.

Пловдивчаните Джан Ахмедов (категория до 57 кг) и Владимир Давидов (категория до 60 кг) продължават без загуба и днес ще се бият за участие във финалите.

Владимир Давидов (60 кг) беше безупречен и победи с 5:0 гласа Флорин Улмеяну. Така от финала го дели само Мартин Сахакян (Армения).

Съотборникът му от БК "Лаута Арми" (Пловдив) Джан Ахмедов (57 кг) също беше убедителен в четвъртфиналните мачове. Той надигра унгареца Енрико Хорват също с 5:0. Следващото препятствие за Джан ще бъде Павел Кондрашов от Русия.