Започна градското дерби между отборите на "Ботев" и "Локомотив". Току-що излезнаха официално двете единайсторки за пловдивското дерби. В тима на Локо като титуляр отново е Дани Кики.

Дербито  е мач от третия кръг на "А" група. Канарчетата започнаха по-добре в началните минути, но постепенно смърфовете изравниха играта и на свой ред организираха две опасни атаки. При една от тях, в 7-ата минута, Дани Кики стреля в аут от границата на наказателното поле, съобщава Sportal.

Станаха ясни стартовите 11-ки на двата отбора.

В състава на домакините се завръща Мариян Огнянов, коийто пропусна последното гостуване на своя отбор, загубено с 0:6 от Монтана и днес ще е капитан на Ботев. Смърфовете пък ще се предвождат от Мартин Камбуров, който в предни позиции ще си партнира с Дани Кики и Бирсент Карагерен.

Снимка: Sportal