Отборите на Ботев (Пловдив) и Славия играят при резултат 0:1 в среща от 5-ия кръг на "А" група. Ивайло Димитров отбеляза красив гол в 60-ата минута.

През първата част двата тима предложиха равностойна битка на мокрия терен в Коматево. В 23-ата минута столичани създадоха първото чисто положение в двубоя, но Янис Карабельов прати топката в гредата с удар с глава след центриране на Жереми Манзоро.

В 29-ата минута капитанът на "канарчетата" Йордан Христов отправи опасен шут, но топката мина встрани от вратата на Марио Кирев. Четири минути след това и Радослав Терзиев застраши стража на "белите", но кълбото отново излезе в аут, съобщи Спортал бг.

Нова опасност пред Виктор Голас имаше в 36-ата минута, когато Диего Фераресо стреля от около 20 метра, но също не бе точен. Същото три минути по-късно стори и Владимир Семерджиев.

"Жълто-черните" натиснаха след почивката и в 49-ата минута Мариян Огнянов се освободи и стреля, но ударът му бе блокиран. В 60-ата обаче гостите изненадаха своя съперник с контраатака, при която Карабельов подаде към Димитров и голмайсторът на Славия с красив параболичен удар откри резултата.

Пловдивчани бяха много близо до изравнителен гол в 70-ата минута, но удар на Даниел Генов срещна страничната греда. Седем минути ефектно изпълнение на Божидар Васев също срещна гредата зад Кирев и не попадна в мрежата.