Момчил Цветанов направи два много фрапантни пропуска пред вратата на домакините.

Мачът започна лошо за "канарчетата", тъй като Александър Колев се контузи още в 6-ата минута и бе заменен от Цветелин Чунчуков. Именно прeд гостите обаче се отвори първата възможност за гол. В 13-ата минута Лъчезар Балтанов изведе Момчил Цветанов в наказателното поле, но крилото стреля в тялото на Георги Петков. Натискът на пловдивчани продължи и в 20-ата минута Милен Гамаков стреля неточно с глава след центриране от ъглов удар. "Белите", които през по-голямата част от първото полувреме се защитаваха, нанесоха своя удар в 32-ата минута. Жереми Манзоро проби през центъра и пусна към Фонсека, който елегантно преодоля Адам Стаховяк за 1:0. До края на полувремето Ботев се опита да върне попадението, но не успя да стигне до сериозна опасност. При един удар с глава на Балтанов, канарчетата поискаха игра с ръка в наказателното поле на домакините, но съдията не уважи тези им претенции.

В 47-ата минута Фонсека бе изведен сам срещу Стаховяк, но вратарят на пловдивчани излезе и парира опита да бъде прехвърлен. В 55-ата минута "канарчетата" бяха много близо до изравнителен гол, след като Петков не успя да улови топката след далечен удар на Ромен Инес. Цветанов първи достигна до кълбото, но от 2 метра от голлинията стреля покрай вратата. Секунди по-късно домакините организираха нова добра атака, при която Василев получи подаване в наказателното поле и с точен удар отбеляза втори гол за своите. Велислав Вуцов реагира на второто попадение като извади Гамаков и пусна Иван Цветков. В 62-ата минута голламйсторът отправи опасен изстрел с външния фалц, но този път Петков сигурно улови. В 71' Радослав Василев се възползва от нова много груба грешка в центъра на отбраната на Ботев и отбележи нов гол за 3:0.