Байерн Мюнхен унищожи Хамбургер с 8:0 в стотното дерби между двата отбора в Бундеслигата, играно на стадион "Алианц Арена". Победата на Байерн днес напомни за знаменитото 9:2 отпреди близо две години.

Шампионите тотално надиграха своя опонент и откриха в средата на първото полувреме чрез Мюлер, който реализира отсъдената дузпа за игра с ръка в наказателното поле.

Веднага след това шут на Мюлер бе париран, но Марио Гьотце дебнеше на добра позиция и вкара без проблеми. Ариен Робен направи аванса на своите класически с фирмено изпълнение, получавайки целувка от страничната греда на Свети Валентин.

Робен вкара и с десния крак, моментално след подновяването на играта. В рамките на по-малко от минута баварците нанесоха два удара - Мюлер вкара от дистанция, а Левандовски - на празна врата след пас на германеца. После резервата Рибери също записа името си сред голмайсторите, а в 89-тата минута Гьотце вкара втория си гол в мача.

След първите 21 кръга Байерн събра 52 точки на върха. Хамбургер е 12-и с 23 пункта.