Академик Бултекс 99 спечели турнира Черноморски игри, който се проведе в зала „Христо Борисов“ във Варна. На финала тимът победи домакина Черно море Тича с 83:77, а ключов принос имаше Николай Титков, вкарал 25 точки и 7 от общо 12-те тройки на отбора му.

Гостите започнаха по-добре мача и още след десет минути игра имаха двуцифрен аванс – 24:12. Академик поддържаше солидна преднина почти през цялата втора четвърт и на почивката се оттегли при 49:35 в своя полза.

След паузата обаче настъпи подем в играта на „моряците“, които започнаха да топят разликата и преди решителната част намалиха за 63:66. Интригата се запази и в началото на последния период, но след това Академик отново се откъсна напред и спечели.

След Титков втори по резултатност се нареди Николай Михайлов с 15 точки, като овладя и 6 борби. Дабъл-дабъл от 13 точки и 13 борби има Обрад Томич. Тимът бе без получилия контузия Георги Адирков.

За съперника, който пък не можеше да разчита на Николай Стоянов, 21 точки реализира игралият без смяна Родни Първис. Дахуан Граф се отчете с 16 точки, по 12 имат Мартин Коцев (12 борби, 7 асистенции) и Цветомир Чернокожев (9 борби). Джон Флорвиъс добави 11 точки със 7 борби.