Апелативната комисия към Българския футболен съюз намали наказанието на Локомотив (Пловдив), наложено от Дисциплинарната комисия след градското дерби с Ботев. Припомняме, че в края на първото полувреме двубоят на "Лаута" беше прекратен заради хвърлена бутилка от трибуните, която удари в главата вратаря на "канарчетата" Даниел Наумов.
Заради този инцидент "жълто-черните" получиха служебна победа, а освен голямата финансова глоба, "смърфовете" бяха наказани да изиграят следващите си три домакински мача без публика. Именно това решение е променено от Апелативната комисия и срещите без фенове са намалени на двe, а един двубой ще се проведе със затворен сектор - трибуна "Бесика".
Така публиката ще се завърне на Лаута за двубоя с Арда на 6 декември, когато ще бъде затворена само трибуна "Бесика". Предстоящия двубой с Монтана ще е вторият без публика, след като публиката с Берое, който вече мина.
Домакинския двубой за Купата срещу Монтана На 14 декември ще се играе с публика във всички сектори.
Ето какво написаха от АК към БФС:
"РЕШЕНИЕ № 17 /19.11.2025 г.
ДЕЛО №17/19.11.2025 г.
Относно: Жалба на ПФК „Локомотив 1926” гр. Пловдив, срещу решение на ДК при БФС от 04.11.2025 година
Апелативната комисия след като се запозна с жалбата, доказателствата към нея и изслуша поканените лица:
РЕШИ:
На основание чл.62, ал.3 и чл.16, ал. 2 от Дисциплинарен правилник за сезон 2025/2026 г. изменя решение на ДК при БФС, като вместо „забрана за игра пред публика“ за 3 срещи, се налага наказание „забрана за игра пред публика“ за 2 срещи и „частично затваряне на стадион“ за 1 среща, затваря – трибуна „Бесика“.
Потвърждава останалите решения на ДК от 04.11.2025 г. взети по отношение на ПФК „Локомотив 1926“ гр. Пловдив, като правилни и законосъобразни.
Решението е окончателно и не подлежи на обжалване".
Още от категорията
Виж всички
Синът на Валери Божинов тренира с първия отбор на Локо
Ето как се представиха националите на Локомотив