Спартак Варна победи Локомотив Пловдив с 1:0 и спечели важни три точки. Отборът запази ритъм в челото, а това бе успешен дебют на Николай Киров, начело на тима. Мачът във Варна започна с натиск на домакините, които още в третата минута имаха претенции за дузпа, но съдията прецени, че Калоян Костов не е фаулирал Ахмед Ахмедов.

Постепенно гостите взеха инициативата в срещата и започнаха да упражняват натиск към вратата на Мартин Величков.

В 23-ата минута Кристиан Илич проби добре в половината на Локо, като той прати топката към Ахмед Ахмедов, който стреля, но след рикошет топката излезе в корнер вляво от вратата на Мартин Луков.

При него топката бе пратена на далечната греда, откъдето Александър Цветков с глава я прати към вратарското поле и там Ахмед Ахмедов се пласира най-добре, за да може отблизо да прати топката с глава в мрежата! Ситуация обаче, бе преразгледана с ВАР и бе отсъдено нарушение заради игра с ръка на Ахмедов при головия му изстрел!

В 38-ата минута вратарят на Спартак Варна се намеси чудесно, спасявайки удар на Марсилио от пряк свободен удар. До края на първата част играта бе доста накъсана и заради това добавеното време бе 4 минути. В тях гол не падна и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с мълниеносна атака на домакините, при която Антонио Вутов изведе Ахмедов на стрелкова позиция вдясно от вратата на Локомотив, но Мартин Луков спаси, а и бе отсъдена засада.

Пет минути след това голмайсторът на „соколите“ отново получи възможност за изстрел, но прати топката над вратата.

В 58-ата минута влезлият като резерва на полувремето Мартин Паскалев фаулира грубо Ахмедов в гръб в средата на терена. Съдията Любослав Любомиров показа жълт картон на Паскалев, за когото това бе второ официално предупреждение, след като получи такова и в 52-ата минута. По този начин Паскалев бе изгонен и Локо остана с 10 души на терена.

В самия край на мача Бернардо Коуто реализира за Спартак и донесе победата на домакините. Малко след това той бе изгонен от съдията, но така или иначе неговият удар донесе победата.

Съставите на двата отбора:

Локомотив: 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 71. Оливер Камдем, 12. Ефе Али, 22. Ивайло Иванов, 99. Жулиен Лами, 80. Марсилио, 14. Димитър Илиев, 9. Хуан Переа.

Спартак: 76. Мартин Величков, 3. Матео Патрешило, 4. Франьо Пърце, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 14. Ивей Ромееш, 16. Кристиан Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмед Ахмедов, 39. Антонио Вутов, 44. Ангел Грънчов;