Локомотив продължи да изпитва сериозни затруднения и в турнира за Купата на България. Тимът не успя да победи отбора от Трета лига - Черноморец като гост в редовното време и завърши 1:1. Хуан Переа вкара дебютния си гол за тима, а Живко Петков изравни. Стигна се до продължения, в които нямаше голове, а крайният победител трябваше да се определи след дузпи. Локо реализира 4 от дузпите, а само Лясков пропусна, а Черноморец вкара само две, след като Чаворски и Маламов пропуснаха. Така Локомотив стана първият осминафиналист за Купата.

В 18-та минута Хуан Переа пробва да откри, но ударът му беше неточен.

В 22-та минута Живко Петков отправи далечен изстрел, който беше насочен право в обсега на стража Кристиан Томов и той улови.

В 36-та минута Марсилио се измъкна добре и отправи изстрел, който беше спасен от стража Димитър Тодоров.

Така първата част завърши без много чисти положения и без голове.

Локо откри в 51-та минута, когато Хуан Переа реализира за 0:1. Ивайло Иванов пусна превъзходен пас от центъра към Переа, който получи топката в пеналта и веднага отправи удар, Тодоров не се намеси добре и топката влетя в мрежата му.

Последва и удар от дистанция на Марсилио, който беше уловен от Тодоров.

В 65-та минута опасен изстрел на бившия играч на Локо Станислав Маламов беше избит в корнер от Томов.

След това домакините искаха дузпа за игра с ръка на Хуан Переа, но те не бяха уважени от рефера.

В 78-та минута Черноморец успя да изравни резултата. След центриране от фаул на влезлия през втората част Тодор Чаворски капитанът на домакините Живко Петков засече с глава и не остави шансове на Томов за 1:1.

Така мачът завърши 1:1 и се стигна до продължения.

В началото на първото продължение Марсилио отправи удар, но право в ръцете на Тодоров.

В 105-та минута опасно центриране на Ангел Лясков можеше да изненада Тодоров, но той изби.

В 109-та минута Сегура игра с глава след корнер, но Тодоров улови.

В продълженията не се стигна до гол и така всичко трябваше да се реши след дузпи.

Хуан Переа откри за Локо при дузпите, а Тодор Чаворски изпусна за домакините, пращайки топката в гредата.

При вторите изпъленния Христо Иванов не сгреши и Локо поведе с 2:0. Живко Петков остави Черноморец в двубоя и реализира.

Ангел Лясков пропусна за Локо, но и Станислав Маламов не успя да вкара за Черноморец и резултатът остана 2:1.

Ефе Али вкара за пловдивчани - 3:1, а Михаил Михов остави Черноморец в мача, вкарвайки паненка за 3:2.

Ивайло Иванов не сгреши и прати Локо на осминафиналите в турнира за Купата.

"Смърфовете" станаха и първия отбор, който си осигурява място в осминафиналите в турнира .

В събота Локомотив ще е домакин на ЦСКА.

Осминафиналите в турнира за Купата ще бъдат в средата на декември, а все още няма дата за жребий за тази фаза от турнира.

Черноморец: Димитър Тодоров, Георги Маджаров, Георги Господинов, Мариян Димитров, Олексей Геловани, Петър Генчев, Павел Георгиев, Хидает Хюсеин, Емануил Манев, Станислав Маламов, Живко Петков

Локомотив: Кристиан Томов, Кристиян Пешов, Тодор Павлов, Хорхе Сегура, Милош Петрович, Владимир Медвед, Йоан Нзи, Христо Иванов, Ивайло Иванов, Марсилио Лима, Хуан Переа