Локомотив Пловдив направи 1:1 с Локомотив София в последен кръг от елита преди паузата за националните отбори. Красимир Станоев откри още в самото начало на двубоя ва гостите, а в 79-та минута Георги Каракашев изравни.

В 38-та секунда Локомотив София откри, след като Красимир Станоев реализира чудесно попълнение от границата на пеналта.

В 9-та минута Диков стреля, Томов изби, но при добавката Диков имаше нова възможност, но нацели страничната греда.

Последва неточен удар на Симеон Славчев.

През втората част не се случи нищо интересно и чистите голови положения липсваха.

В 79-та минута Оливие Камдем центрира в пеналта към Георги Каракашев, който с глава изравни - 1:1.

За Локо предстои пауза за националните отбори, а в средата на септември е следващият мач на тима - домакинство на Хебър.

С равенството Локо Пловдив са 6-ти с 11 точки, а Локо София е а 10-то място с 9 точки.

Локомотив Пловдив: Кристиан Томов, Кристиян Пешов, Мартин Паскалев, Тодор Павлов (Милош Петрович 72 мин.), Ивайло Иванов (Ефе Али 63 мин.), Ангел Лясков, Оливие Камдем, Йоан Нзи (Георги Каракашев 64 мин.), Мартин Петков (Жулиен Лами 64 мин.), Мартин Хайдаров (Николас Пенев 72 мин.), Димитър Илиев

Локомотив София: Александър Любенов, Стефан Ламбез, Диме Димов, Мамаду Диара, Бруно Франко, Стив Траоре (Анастасиос Пицолис 72 мин.) Селсо Рапозо, Красимир Станоев (Лука Иванов 86 мин.) Симеон Славчев (Мики Орачев 86 мин.) Доналдо Ачка, Светослав Диков (Анте Аралица 63 мин.)