Локомотив записа 6-ти пореден мач без победа у дома и загуби с 0:2 от Крумовград на "Лаута". Серкан Юсеин откри в 23-та минута, а 10 по-късно Матес Соуза удвои. Така тимът завърши и серията си от четири поредни домакинства, в които записа две равенства и две загуби.

В 13-та минута удар на Лясков мина над вратата.

В 19-та минута Кристиян Пешов пробва шут от дистанция, но

той премина над вратата.

В 21-та минута Матеус Соуза напредна и отправи удар, но Луков улови.

В 23-та минута Крумовград откри, след като Матеус Соуза пусна към бившия играч на Ботев Серкан Юсеин, който с удар по тревата вкара за 0:1.

В 33-та минута Момчил Цветанов центрира в наказателното поле, а топката достигна до Матеус Соуза, който границата на вратарското поле и не сгреши за 0:2.

В 35-та минута Жулиан Лами стреля, но право в ръцете на Янко Георгиев.

В 43-та минута Йона Н'зи се контузи и беше заменен от Мартин Хайдаров.

В края на полувремето Жулиан Лами отправи удар, който премина доста неточно.

В 65-та минута Христо Иванов нацели гредата, изпускай най-чистото положение за Локо.

В 68-та минута Диего Рапосо също уцели греда.

В 89-та минута Мартин Хайдор отправи удар, който Георгиев изби, а след това последва и неточен изстрел на Пешов.

В следващия кръг Локо ще гостува на шампиона Лудогорец.

Със загубата Локомотив стана 10-ти с 12 точки, а Крумовград изпревари пловдивчани и станаха 9-ти заради по-добрите показатели, а тимът е със същия актив.

Локомотив: Мартин Луков, Кристиян Пешов, Тодор Павлов, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Йоан Н'зи (Мартин Хайдаров 43 мин.), Жулиан Лами (Владимир Медвед 58 мин.), Георги Каракашев (Ефе Али 76 мин.), Христо Иванов, Николас Пенев (Мартин Петков 58 мин.), Димитър Илиев

Крумовград: Янко Георгиев, Лукас Сантана, Матей Шимич, Лазар Марин, Божидар Кацаров (Ерол Дост 50 мин.), Джуниет Али, Диего Рапозо (Александър Георгиев 86 мин.), Серкан Юсеин, Момчил Цветанов, Диего Рапозо, Рафаел Фуртадо (Янис Гермуш 86 мин.), Матеус Соуза (Наско Милев 65 мин.)