Локомотим победи с 3:2 последния в класирането Септември в драматичен мач от 6-ия кръг в елита. Мачът се игра на стадион "Локомотив" в София. Очаи откри в 39-та минута, а Мартин Хайдаров изравни, а пълен обрат направи Мартин Паскалев. Кубрат Йонашчъ изравни, а Димитър Илиев донесе успеха на Локо.

В 19-та минута Бертранд Фоуриер се озова на стрелкова позиция и отправи удар, но той срещна гредата.

В 32-та минута Димитър Илиев стреля, но вратарят Шейтанов внимаваше и улови.

В 39-та минута Томов пресече центрира и го изби, но топката стигна до Виктор Очаи, който с хубав удар от дъгата на пеналта реализира за 1:0.

В края на полувремето Лами опита задна ножица, но тя не намери очертанията на вратата.

В 48-та минута Ефе Али пробва удар от дистанция, но той беше уловен от Шейтанов.

В 67-та минута Локо изравни, след като Ангел Лясков центрира в пеналта, а Мартин Хайдаров засече с глава за 1:1.

Локо обърна мача в 71-та минута, когато Мартин Петков отправи чудесен удар от пряк свободен удар, който срещна напречната греда, а след това топката попадна право при Мартин Паскалев, който с глава реализира за 1:2.

В 77-та минута Септември изравни Митко Митков центрира в пеналта, а там беше забравен Кубрат Йонашчъ, който отблизо разстреля Криситан Томов за 2:2.

В 82-та минута Локо пак излезе напред в резултата, Лясков центрира в пеналта, Мартин Паскалев свали с глава към Димитър Илиев, който по доста комичен начин някак си успя да пробута топката във вратата на Шейтанов за 2:3.

В 86-та минута Локомотив можеше да реши мача, но удар на Нзи беше избит в корнер от Шейтанов.

Така Локо събра 10 точки и е се изкачи до 4-то място, а Септември остава единственият отбор без точка от началото на сезона в елита и е на последното 16-то място.

Тази неделя пловдивчани са домакини на Локомотив София.

Септември: Димитър Шейтанов, Кубрат Йонашчъ, Георги Върбанов, Мартин Христов, Михаил Полендаков (Александър Джамов 76 мин.), Моран Абдиел (Фран Есума 61 мин.), Виктор Очаи (Никола Величковски 84 мин.), Борислав Рупанов (Николай Дросев 75 мин.), Митко Митков, Фаустас Степонавичус, Бертранд Фоуриер

Локомотив: Кристиан Томов, Ангел Лясков, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Кристиян Пешов, Георги Каракашев (Йоан Нзи 46 мин.), Христо Иванов (Мартин Хайдаров 56 мин.), Ефе Али (Ивайло Иванов 73 мин.), Николас Пенев (Мартин Петков 46 мин.), Димитър Илиев, Жулиен Лами (Оливие Камдем 46 мин.)

Снимка: Спортал