Ботев Враца и Локомотив Пловдив не успяха да стигнат до победата и до голове - 0:0 в мача от 8-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора изиграха изключително скучно първо полувреме, в което отправиха само един удар по посока на една от двете врати, който дойде в добавеното време.

През втората част имаше по-интересни положения и за двата отбора, като веднъж и гредата спаси Ботев Враца. В същото време Мартин Луков направи добри спасявания за Локомотив.

По този начин и двата отбора продължават дългата серия от мачове без победа, но Локомотив Пловдив приключи серията от три поредни загуби.

В първите десетина минути на срещата не се случи нищо интересно, като гостите от Локомотив направиха повече атаки, но без да застрашат Федерико Бариос.

В 20-ата минута гостите изпълниха ъглов удар, но Федерико Бариос успя да хване топката.

След първите 25 минути двата отбора не бяха отправили нито един удар по посока на вратите - било точен или неточен.

В 26-ата минута и домакините от Ботев Враца стигнаха до ъглов удар, но Мартин Луков изби.

Първият удар към една от двете врати дойде в първата минута от продължението. Мартин Петков стреля леко от дистанция и попадна в ръцете на Бариос.

В началото на втората част двамата треньори не направиха промени в своите единадесеторки.

В 48-ата минута футболистите на Ботев Враца направиха бърза атака, Ачков центрира към Бубакар Траоре, но футболистът бе блогиран от Ангел Лясков.

В 52-ата минута Ботев Враца пропусна най-чистото положение в мача. Браян Переа получи чудесен пас от Дилян Георгиев, той се освободи от Хорхе Сегура и пусна към Даниил Кондраков, който буквално на празна врата пропусна чисто положение.

В 66-ата минута Даниил Кондраков стреля от добра позиция, но отново неточно.

След 4 минути игра Калоян Костов пропусна чудесен шанс да вкара гол. След центриране от ъглов удар защитникът на Локомотив Пловдив не успя да насочи добре топката в мрежата на Ботев.

В 74-ата минута Мартин Луков спаси шут на Браян Переа, който от десетина метра се оказа на хубава стрелкова ситуация.

2 минути след тази ситуация Ботев Враца се спаси, след като Хуан Переа стреля в гредата зад Федерико Бариос.

В 89-ата минута Локомотив Пловдив получи право да изпълни пряк свободен удар на около 3 метра извън наказателното поле. Димитър Илиев застана зад топката, стреля, но уцели стената.

В последната секунда на мача все пак Ботев Враца можеше да поведе, но Мартин Смоленски излезе сам срещу вратаря, но пропусна.

БОТЕВ ВРАЦА: 34. Федерико Бариос, 25. Деян Лозев, 70. Дилян Георгиев, 11. Мартин Ачков, 21. Бубакар Траоре (70 - 14. Марко Мажуга), 6. Давид Суарес, 29. Мартин Бачев (80 - 77. Стефан Велев), 33. Стефан Цонков, 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов (90+1 15. Мирослав Маринов), 8. Даниил Кондраков (70 -  24. Мартин Смоленски)

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 71. Оливер Камдем, 22. Ивайло Иванов, 6. Христо Иванов (73 - 7. Данило Полонский), 80. Марсилио Де Силва (62 - 99. Жулиен Лами), 10. Мартин Петков (73 - 21. Владимир Медвед), 14. Димитър Илиев, 9. Хуан Переа