Испания и Германия сътвориха истинско зрелищен четвъртфиналите на Евро 2024. Испанците победиха с 2:1 след продължение, но немците бяха ощетени, след като не получиха дузпа в началото на продълженията. Дани Олмо откри, Вирц изравни, а Мерино в продълженията класира испанците за полуфиналите.

В 8-та минута Педри се контузи и беше заменен от Дани Олмо.

В 21-та минута Хаверц стреля, но Симон спаси.

В 35-та минута нов удар на Хаврец беше спасен.

Две по-късно и Олмо имаше възможност, но Нойер отрази.

В 47-та минута Мората имаше добра възможност, но стреля над вратата.

В 53-та минута Испания откри, Ямал пусна страхотен пас към Дани Олмо и той с хубав удар не остави шансове на Нойер - 1:0.

В 70-та минута Андрих отправи опасен удар, но Симон изби.

В 77-та минута Вирц подаде към Фюлкруг, който стреля, но топката удари гредата.

В 83-та минута Хаврец се опита да прехвърли Унай Симон, но изстрелът му беше над вратата.

4 по-късно Хаверц стреля с глава, но Симон изби.

В 89-та минута Германия изравни след центриране на Мителщед Кимих свали с глава към Вирц, който от воле реализира за 1:1.

Така се стигна до продължения.

В 104-та минута Оярзабал стреля опасно, но покрай вратата.

Малко след това Германия отговори с идентично положение на Вирц, но също над вратата.

В началото на първото продължение топката срещна ръката на Кукуруея след удар на Мусиала, но странно съдията реши да не даде дузпа.

В 117-та минута Фюлкруг стреля с глава, но Симон изби.

В 119-та минута Испания стигна до победата. Дани Олмо центрира, а Михаел Мерино засече с глава за 2:1.

В последните секунди Фюлкруг стреля с глава, но покрай вратата.

Карвахал беше изгонен след втори жълт картон и испанците доиграха двубоя с 10 души.

Испания ще играе на полуфиналите срещу победителя от късния мач днес между Франция и Португалия.