ЦСКА-София е новият носител на Купата на България по футбол. Тимът победи с 1:0 Арда във финала на турнира в националния стадион "Васил Левски". Единственото попадение вкара Бисмар Чарлс.

Първата опасност пред една от двете врати дойде в 5-та минута, когато Джером Синклер пусна в наказателното поле към Федерико Варела, който стреля, но Караджов успя да спаси.

В 9-та минута Иван Тилев центрира, а Тонислав Йорданов засече с топката, но топката срещна външната част на мрежата, а беше отсъдена и засада при положението.

В 25-та минута хубав удар на Емил Мартинов от дистанция беше спасен от Бусато.

Малко по-късно отново Мартинов стреля, но Бусато отново се намеси добре и изби.

В 37-та минута Тилев центрира в наказателното поле към Тонислав Йорданов, който обаче беше изпреварен от Юрген Матей и не успя да направи хубав удар.

В 40-та минута удар на Тиаго премина над вратата.

В 58-та минута опасен удар на Спас Делев премина над вратата на ЦСКА.

В 65-та минута Емил Мартинов беше изведен добре и стреля, но право в Бусато и топката излезе в корнер.

В 73-та минута удар с глава на Бисмар Чарлс беше спасен от Бусато.

В 86-та минута ЦСКА успя да стигне до победно попадение, което им осигури купата. Амос Юга пусна страхотен извеждащ пас към Бисмар Чарлс в наказателното поле, който овладя и с хубав удар не остави шансове за Караджов - 1:0.

Така ЦСКА-София си осигури Купата на България за първи път от 2016-а година насам. Тимът си осигури и участие в новия турнир Лига на конференциите.

Арда: Иван Караджов, Милен Желев, Спас Делев (Румен Руменов 71 мин.), Иван Коконов, Деян Лозев, Алекс Петков, Емил Мартинов, Иван Тилев, Пламен Крумов, Лъчезар Котев, Тонислав Йорданов (Жуниньо 83 мин.)

ЦСКА: Густаво  Бусато, Юрген Матей, Мено Кох, Федерико Варела (Тибо Вион 46 мин.), Греъм Кери (Рафаел Енрике 71 мин.), Брадли Мазику, Иван Турицов, Тиаго Родригез, Амос Юга, Джером Синклер (Георги Йомов 60 мин.), Жорди Кайседо (Бисмар Чарлс 61 мин.)