Спартак Пловдив сложи край на негативната серия и записа първа победа от началото на сезона. Тимът удари Созопол като гост с 2:0.

Тодор Тодоров откри резултата в 18-ата минута, след центриране от фаул на Венцислав Гюзелев. Именно Гюзелев реализира второто попадение за „гладиаторите“ в 32-ата минута.

Така Спартак са вече на 12-та позиция в класирането с 5 точки, Созопол е 8-и със 7 пункта.

В следващия кръг пловдивчани посрещат тима на Загорец от Нова Загора.

Созопол: Петър Рахнев, Тодор Петков, Станислав Митов, Петър Зелямов, Даниел Иванов, Жечко Йорданов, Валентин Иванов, Божидар Киряков, Галин Димов, Аюб Юнес, Борислав Трендафилов

Спартак: Кристиян Милушев, Владимир Айтов, Васил Василев, Сами Мехмедов, Александър Димов, Кръстьо Милев, Пламен Цончев, Свилен Щерев, Тодор Тодоров, Венцислав Гюзелев, Мирослав Радев