
Скандал с Кристиано Роналдо може да стане причина неговият клуб Ювентус да плаща компенсации. Причината е, че звездата на италианците не взе участие в мача със сборния тим на играчи от корейското първенство в Сеул, а изгледа мача от пейката. В договора за контролата и фигурирала клауза, според която португалецът трябва да играе поне 45 минути. За срещата бяха продадени 65 000 билети и феновете били разочаровани от отсъствието на Роналдо. Организаторите дори са предложили да възстановят частично сумата за билети на зрители.
От щаба на Ювентус искали тимът да остане в страната само 12 часа, като отказали дори да спят там. За половиндневния си престой клубът прибрал около 300 000 евро. Отборът пристигнал в Сеул 7 часа преди началото на мача, а големи задръствания в града станали причина двубоят да започне с 50 минути закъснение.
Не знаехме, че Роналдо няма да играе. Отправихме многократни заяви и оплаквания към Ювентус, но бяхме игнорирани, коментират организаторите на срещата. Очаква се представители на италианците да пътуват до Корея, за да се извинят за ситуацията.
Още от категорията

Капитанът на Черно море спира с футбола

Българска съдийка ще свири на Европейско

Спартак громи в Смолян
Акценти


Евакуираха посетителите на мол Пловдив




Жена и дете са в болница, блъснати от коли в Пловдив

Почина най-възрастният скиор в България

