Финалистът от миналия сезон в Шампионската лига Манчестър Сити продължи към полуфиналите в турнира, след като направи 0:0 като гост на Атлетико Мадрид.

Сити се затрудни доста в двубоя, но Атлетико така и не стигна до много чисти положения, които да вкарат мача поне в продължения.

В първия мач англичаните спечелиха с 1:0 и с общ резултат 1:0 играчите на Гуардиола се класираха за полуфиналите, където ще играят срещу Реал Мадрид.

В другия мач Ливърпул и Бенфика направиха истинско зрелище и завършиха 3:3 на "Анфийлд".

В 21-та минута Цимикас центрира от корнер, а Ибрахима Конате засече с глава и откри резултата.

В 32-та минута Бенфика изравни, след като Рамош получи топката и с хубав удар в наказателното поле реализира.

В 55-та минута Фирмино даде отново преднина на Ливърпул, а в 65-та минута отново той вкара за англичаните за 3:1.

Бенфика обаче не се отказа и намали в 73-та минута чрез Яремчук.

Португалците стигнаха до 3:3 в 82-та минута след гол на Дарвин Нунес.

Така с общ резултат Ливърпул продължава към полуфиналите след 6:4 общ резултат.

В полуфиналите "мърсисайдци" ще срещнат Виляреал.